Koszmarne problemy z nosem

Opryszczka najczęściej jest opisywana, jako choroba dotykająca warg, ust, czy miejsc intymnych. Roznosi się jednak bardzo szybko i często może dojść do różnego rodzaju zakażeń, łatwo się przenosi drogą kropelkową i za pomocą dotyku. Na przykład może trafić tak do oczu, a nawet do nosa. Wydaje się, że jest to problem, który nie zdarza się często, jednak przeglądając fora internetowe i strony z poradami zdrowotnymi można dojść do wniosku, ze opryszczka w nosie to nie jest wcale taki rzadki problem.

Okazuje się, że problem z opryszczką w nosie jest bardzo częsty, a problem ten może wyglądać bardzo podobnie, jak w przypadku opryszczki wargowej. Pęcherze mogą pojawiać się właśnie w nosie lub pod nosem. Często dotyczy nawet całych rodzin, co może być głównie związane z tym, jak łatwo się przenosi. Występuje zwykle przy obniżonej odporności, w sytuacjach stresowych, czy gdy dopada przeziębienie. Z problemem tym można udać się na przykład do dermatologa, wtedy z pewnością zapisze specjalne preparaty, na przykład maści dobrane do indywidualnego przypadku, rodzaju i właściwości skóry, czy częstości występowania. Szczególnie polecane są maści na bazie jodu, którymi należy smarować całą wewnętrzną część nosa. Niestety wirus atakując w tak dziwnych miejscach, jak nos, czy usta boli i swędzi równie mocno, jak przypadki na wargach. Dlatego szybka interwencja jest wskazana, by zapobiec dalszemu przenoszeniu się HSV i złagodzić powstające, przykre dolegliwości, które znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie.

żółtaczka szczepienia za darmo, zapraszamy http://www.szczepienia.pl/kalendarz-szczepien/program-na-piatke/ospa-wietrzna/6